یکشنبه 9 اسفند‌ماه سال 1383
غریبانهسریال غریبانه نسبت به کار قبلی قاسم جعفری چند تا امتیاز داشت که اولین و مهم ترینش موضوع بهتر، منطقی تر و جذاب ترش بود. بخصوص صحنه اعدام سامان خیلی موقعیت جالب و جذابی بود و اجراش هم نسبتا قابل قبول از  کار دراومده بود. نمی دونم چرا با وجود جذابیت فوق العاده این موقعیت (یعنی قصاص قاتل به وسیله صاحب دم) تا قبل از این تو هیچ فیلم یا سریالی به ش پرداخته نشده بود. (یا من ندیدم؟)

اما با تمام اینا بازم "قاسم جعفری بازی هایِ معمول" به راه بود! سیل شعار و منطق خیلی سست و هندی گرایی مفرط، گاهی سریالو غیر قابل تحمل می کرد...

 

هنوزم با گذشت 4 سال «خط قرمز» بهترین کار جعفریه...

 

پی نوشت: چهار تا لینک درباره سریال:

 • یک یادداشت
 • حمله ای از طرف یه خرمقدس ابله
 • جوابیه دندان شکن به حمله بالا
 • مصاحبه با بازگر نقش لیلا

  ***
  images/20050225/gift.jpg 

  تصویربرداری  مجموعه «جایزه بزرگ» ، همچنان در تهران ادامه دارد. سروش صحت و محمدرضا آریان ، نویسندگانی که پیش از این در نگارش بعضی از قسمتهای مجموعه ها با مهران مدیری همکاری داشته اند ، مسوولیت نوشتن فیلمنامه این مجموعه را به عهده دارند. در این مجموعه سحر ولدبیگی ، سحر جعفری جوزانی و محمدرضا هدایتی بازی نخواهند کرد و مثل چند اثر ساخته شده قبلی ، مجید و حمید گلیان به عنوان تهیه کننده و محسن چگینی در مقام مجری طرح همکاری کرده اند. «جایزه بزرگ» داستان جوانی (جوان؟؟؟!!!!!) به نام بیژن (مهران مدیری) است که همراه خواهر و شوهرخواهرش (بهنوش بختیاری و جواد رضویان) و خانواده عمویش (سیامک انصاری ، فلامک جنیدی ، شهربانو موسوی و...) با هم زندگی می کنند. حضور چنین خانواده بزرگی در کنار هم به اندازه کافی می تواند زمینه ساز دردسرهای پیش بینی نشده بسیاری باشد ، اما بزرگ ترین مشکلی که آنها با آن دست به گریبانند ، معضل تنگناهای مالی و فشار اقتصادی شدیدی است که با آن روبه رویند. اما روزهای بد ظاهرا تمام می شود ، چون یکباره خبر می رسد که بیژن برنده جایزه بزرگ قرعه کشی یکی از بانکها شده است.

  اتفاقی که همه افراد خانواده را خوشحال می کند، زیرا فکر می کنند این جایزه می تواند مشکلات اعضای خانواده را حل کند ، اما به همراه این خبر خوب ، ناگهان سر و کله کامبیز (رضا شفیعی جم) پیدا می شود ؛ کسی که مانع تحقق آرزوهای خانواده می شود. بیژن نمی تواند از جایزه بزرگ استفاده کند و این تازه مقدمه ای برای به وجودآمدن ماجراهای متعدد بعدی است.

  علاوه بر بازیگرانی که نامشان آورده شد ، سعید پیردوست ، محمد شیری ، اصغر حیدری ، سیامک اشعریون و ساعد هدایتی نیز در این مجموعه به ایفای نقش می پردازند و حسن شکوهی ، حمید صدری ، خشایار موحدیان ، سیامک احصایی و حمید مهین دوست به ترتیب به عنوان مدیر تولید ، آهنگساز ، تدوینگر ، طراح صحنه و لباس و طراح چهره پردازی با این طرح همکاری کرده اند. «جایزه بزرگ» از شبکه 3 سیما پخش خواهد شد.