X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
جمعه 10 تیر‌ماه سال 1384
بی خیال!

خب دیگه نشد اونی که می‌خواستیم! ظاهرا هنوز حرف ها و وعده‌های سطحی و عوامفریبانه بیش‌تر از برنامه‌های دقیق و واقع‌بینانه خریدار داره تو ایران. این نشون می‌ده که حالاحالاها چه قدر باید روی برنامه‌های فرهنگی و اطلاع رسانی کار کرد... وقتی از ۷۰ میلیون جمعیت فقط ۲میلیون روزنامه بخونن چه انتظاری می‌شه داشت؟؟... 
ولی به هر حال نباید دپرس بشیم. امیدوارم رییس جمهور جدید همون جور که در صحبت‌های بعد از انتخابات گفته میانه‌روی پیش بگیره و از علم روز استفاده کنه ــ نه مثل حرف‌های انتخاباتیش بازگشت به عقب. فعلا هم شانس باهاش یار بوده و قیمت نفت به بالاترین حد خودش تو تاریخ ایران رسیده :)

***

images/20050629/mehran.jpg اگر دلتان برای شیطنت ها و سادگی های داونه و فرهاد مجموعه پاورچین تنگ شده ، خیلی نگران نباشید؛ چرا که ساخت مجموعه ای با همان حال و هوا در دستورکار سازندگان آن مجموعه قرار گرفته است.
این مجموعه 90 قسمتی فعلا ایستگاه جابرآباد نام دارد و قصه آن مربوط به جوانی پدرهای عجیب این دو شخصیت یعنی داونه و فرهاد است.
ظاهرا بجز مهران مدیری حضور بازیگر دیگری قطعی نشده است.
در این طرح ، پیمان قاسم خانی به عنوان سرپرست نویسندگان و محراب قاسم خانی ، شقایق دهقان ، سروش صحت و محمدرضا آریان به عنوان نویسنده همکاری خواهند داشت و محسن چگینی و حسن شکوهی نیز به ترتیب مجری طرح و مدیرتولید خواهند بود. بنابر شنیده ها ، تصویربرداری این مجموعه از اواخر تیر و پخش آن نیز از اواسط تابستان آغاز خواهد شد. در سری قبلی مجموعه ، جواد رضویان ، سحر ولدبیگی ، سحر زکریا ، شقایق دهقان ، مهران مدیری ، محمدرضا هدایتی و سعید پیردوست ایفای نقش داشتند.
از اون طرف هم  بالاخره بعد از حدود یک ماه امروز و فرداکردن طنز شبانه "اکسیژن" به کارگردانی مهدی مظلومی از شنبه شب از آنتن شبکه تهران پخش می شود.
پخش این مجموعه تلویزیونی ، با این که تیزر آن بارها و بارها از شبکه تهران پخش شد ، به دلیل همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری به تاخیر افتاد ، اما با پایان یافتن قیل وقال انتخابات ، به نظر می رسد بهانه ای برای پخش نشدن آن وجود نداشته باشد. 30 قسمت از سریال اکسیژن تصویربرداری شده و تصویر برداری 15 قسمت باقیمانده همزمان با پخش آن ادامه خواهد داشت.
وقایع این مجموعه در یک فضای غیرواقعی و طنزآمیز می گذرد که البته به واقعیت پهلو می زند و می شود مابه ازای بیرونی آن را در جامعه پیدا کرد. داستان اصلی آن درباره آدمی است که در مرکز شهر یک اتاق اکسیژن تاسیس می کند تا کسانی که از هوای کثیف و پر از گردوغبار و آلوده شهر به تنگ آمده اند ، با مراجعه به آنجا نفسی تازه کنند؛ اما با کنار هم قرارگرفتن آدمهای قصه حوادثی رخ می دهد. بازیگران این مجموعه ، بازیگران نام آشنای طنز های شبانه سالهای اخیر هستند؛ مثلا مدیریت اتاق اکسیژن را پری امیرحمزه به عهده دارد که مسوولیت اصلی اش به عهده دکتری است که ما او را نمی بینیم و بیژن بنفشه خواه خواهرزاده این دکتر نادیده است که معاونت مجموعه را برعهده دارد.کسی که در تقابل اصلی با اتاق اکسیژن قرار می گیرد ، لاله صبوری است که صاحب کله پزی و سیراب شیردان فروشی روبه روی این مجموعه است و با همراهی برادر ناتنی اش بهزاد که مهندس الکترونیک است و نقش او را حمید کاشانی بازی می کند به مخالفت با اتاق اکسیژن برمی خیزد. سعید پیردوست هم نقش یکی از آدمهای بازمانده از نسل پیش از انقلاب را دارد که نسبت به همه چیز معترضند. اسم نصرالله رادش هم غلام است که با خرید و فروش غیرمجاز روزگار می گذراند.اولین قسمت این مجموعه فصل آشنایی و معرفی شخصیت هاست و از آنجا آغاز می شود که غلام و بهزاد با سروصدای مشکوکی از خواب بیدار و متوجه می شوند عده مشکوکی در همسایگی آنها وارد مطبی می شوند که سالهای سال تعطیل بوده است.
از آنجا که این مطب کنار یک بانک واقع شده ، احتمال می دهند آنها مشغول دزدی از بانک هستند و غلام تصمیم می گیرد با آنها در این دزدی شریک شود و... پرستو گلستانی بتازگی به ترکیب بازیگران اکسیژن اضافه شده و از دیگر بازیگران مجموعه هم می توان به شهرام عبدلی ، شهرزاد کمال زاده و مریم سلطانی اشاره کرد. مظلومی که پیش از این مجموعه هایی چون "بدون شرح" و "کمربندها را ببندیم" را در پرونده کاری خود ثبت کرده ، اکسیژن را براساس متنهایی از خشایار الوند و سروش صحت کارگردانی می کند. تهیه کنندگی این سریال را محمد صالحیان به عهده دارد و در قالب 45 قسمت 30 دقیقه ای در گروه فیلم و سریال شبکه تهران تهیه می شود.

و خبر آخر این که:
مظلومی با پایان یافتن تولید اکسیژن ، تولید یک سریال 90 شبی دیگر به نام "به گیرنده های خود دست نزنید" را آغاز خواهد کرد که در حال حاضر خشایار الوند ، محراب قاسم خانی (ای وای!) ، ریما رامین فر و محسن تنابنده در حال نوشتن متن آن هستند.